26. Joma Varaždinski polumaraton

Kategorija : Novosti , Rezultati

U nedjelju, 20.09.2020. u Varaždinu je u organizaciji TK Marathon 95 održan jedan od naših najdugovječnijh polumaratona, sad već i 26. po redu Joma Varaždinski polumaraton. Usprkos situaciji s COVID-19, svaka čast organizatoru što su organizirali ovaj polumaraton jer zaista nije lako u ovim uvjetima organizirati bilo što, a pogotovo ovako zahtjevnu utrku. Osim u utrci polumaratona nastupiti se moglo i u utrci građana na 4,8 km, a održane su i dječje utrke na 500 i 1000 metara. Ukupno je u svim utrkama nastupilo blizu 500 natjecatelja što je za ove uvjete jedna zaista respektabilna brojka.

Andrej Hladnik 2. na 21 km

U glavnoj utrci dana na 21 km utrku je uspješno završilo 219 natjecatelja, a najbolji od svih bio je Ivan Dračar (AK Agram) koji je utrku završio u vremenu 1:11:30. Puno neizvjesnija borba vodila se za 2. i 3. mjesto gdje je u samoj završnici i u odličnom finišu naš Andrej Hladnik osvojio 2. mjesto u vremenu 1:13:14 ispred Kristijana Rubinića (AK Jasreb 99) u vremenu 1:13:17. Velika čestitka Andreju na požrtvovnosti i borbi te novom osobnom rekordu koji je ujedno i najbolji rezultat svih vremena za trkače s područja Međimurja. Još jednom, bravo Andrej!

Odličnom utrkom na 7. mjestu njemu se pridružio sve bolji Zoran Križanić koji je također istrčao novi osobni rekord u vremenu 1:18:38. Bravo i čestitka našem Zokiju! Odmah iza Zokija na 8. mjesto plasirao se naš Matija Zadravec koji je rutinirano istrčao 1:20:16. S obzirom da se bodovalo i ekipno, upravo ovaj trojac je ujedno i pobjednik u ekipnoj konkurenciji (3:52:08). Na 2. mjesto “zasjeli” su dečki iz AK Sljeme (Radanac, Lepan, Drakula) u vremenu 3:53:36 dok su se dečki iz AK Jastreb 99 (Rubinić, Režek, Hrković) morali zadovoljiti 3. mjestom – 4:18:41. Još jednom bravo za dečke i ekipnu pobjedu. Također bravo i čestitka za sve ostale naše koji su istrčali uspješno ovaj polumaraton te pogotovo bravo za mnoge nove osobne rekorde (bit će opet puno čokolada 🙂 ).

Alenka Horvat osvojila 3. mjesto - 26. Joma Varaždinski polumaraton

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Tea Faber (AK Dubrovnik) u vremenu 1:25:21 ispred Silve Šimunović (AK Sljeme) u vremenu 1:25:46 dok je 3. mjesto osvojila domaća trkačica iz TK Marathon 95, Jasmina Ilijaš istrčavši ovaj polumaraton u vremenu 1:29:35. Najbolja od naših bila je standardno i ovaj put, Alenka Horvat koja je osvojila 7. mjesto u vremenu 1:39:13. Čestitka i Alenki na vrlo dobroj utrci! Višnja Čonkaš bila je 16. u vremenu 1:46:58, a Ana Sajko 23. u vremnu 1:51:14. Bravo i za Višnju i Anu!

U ekipnoj konkurenciji naše “puce” bile su 3. iza ekipa AK Sljeme i TK Marathon 95. Naravno da čestitka ide i svim ostalim našim pucama koje su uspješno završile utrku.

Simona Jambrošić pobjednica na 5 km

Simona Jambrošić - pobjednica u utrci na 5 km 26. Joma Varaždinskog polumaratona

U utrci građana, naša mlada i sve bolja, Simona Jambrošić uvjerljivo je pobijedila s najbolje otrčanim vremenom na ovoj stazi do sada. Ovih 4,8 km Simona je istrčala za zaista respektabilnih 17:25. Bravo i velika čestitka Simoni na novoj pobjedi! Drugo mjesto osvojila je Marcela Gudić (AK Križevci) u vremenu 19:18, ispred Anje Jambrešić (AK Mursko Središće) na 3. mjestu – 20:30. Vrlo dobru utrku otrčala je i Anica Lacković osvojivši 5. mjesto u generalnom poretku kod žena istrčavši ovu dionicu za 21:06. Još jednom bravo za Simonu i Anicu, a naravno i za sve ostale koji su jučer nastupili i uspješno završili bilo koju od navedenih utrka. Posebna čestitka ide i ekipi iz Lacijeve škole trčanja od kojih su neki tek sada istrčali i svoju prvu službenu utrku. Na samom kraju još jednom čestitka svima i bravo za sve!

Zlatni vatrogasac Dinko

Dinko Solić 3. u utrci vatrogasaca - 26. Joma Varaždinski polumaraton

I u novoj utrci vatrogasaca imali smo pobjednika – novopečenog vatrogasca Dinka Solića koji je slavio 1. mjesto u utrci vatrogasaca sa vremenom 16:53. Čestitke i našem zlatnom vatrogascu!