AK Varaždin viceprvaci Hrvatske u polumaratonu

Simona Jambrošić pobjednica u utrci građana na 5 km

Jučer, 23.08.2020.g je u Zagrebu održan 5. ZAGREB21 – powered by Heineken 0.0 – Zagrebački proljetni polumaraton, a u sklopu kojeg je ujedno održano prvenstvo Balkana u polumaratonu. Riječ je o utrci koja se inače redovno održava u proljeće, ali s obzirom na opće poznatu situaciju oko COVID 19, održana je 23.08.2020. Vjerojatno je situacija oko korone utjecala da se na startu pojavilo dosta manje natjecatelja od prijavljenih tako da je utrku uspješno završilo oko 700 natjecatelja raspoređenih u više kategorija (vatrogasci, štafete, utrka građana na 5 km i 21,1 km). Najprije je krenula utrka građana na 5 km u kojoj je nastupilo 164 natjecatelja, a pobijedio je Silvio Grđan (AK Dinamo Zrinjevac) u vremenu 18 :05. Sa samo 10 sekundi zaostatka u cilj kao drugoplasirana ukupno i uvjerljiva pobjednica u generalnom poretku kod žena (18:15) ulazi naša Simona Jambrošić. Čestitka Simoni na pobjedi i odličnoj utrci koja iz utrke u utrku samo potvrđuje svoj velik napredak. U ovoj utrci nastupili su još Neven Šimunčić na 18. mjestu (22:57), Filip Njegovec na 37. mjestu (24:53), a u konkurenciji žena Anica Lacković bila je 5. (23:11) i Jasenka Šimunčić 8. (24:50).

Andrej Hladnik 4. Hrvat

Pet minuta nakon utrke građana, krenula je i glavna utrka dana na 21,1 km koja se ujedno bodovala za Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu (pojedinačno i ekipno). S obzirom da nam je to bila jedna od glavnijih utrka sezone, nastupili smo u najjačem sastavu, a ukupno je u toj utrci nastupilo čak 20 naših članova. Najbolji od naših i ovaj put je bio Andrej Hladnik koji je otrčao odličnu utrku u vremenu svojeg novog osobnog rekorda koji sada iznosi 1:14:20. Svakako je za napomenuti da je ispred Andreja bilo samo troje Hrvata, a i da pobjedničko postolje nije bilo tako daleko.

AK Varaždin viceprvaci Hrvatske

Odličnim utrkama Andreju su se priključili Matija Zadravec na 30. mjestu (1:18:13) i Zoran Križanić također sa novim osobnim rekordom 1:18:47. Budući da se troje najboljih boduje za PH njihovo zbirno vrijeme donijelo nam je ove godine 2. mjesto. Pobjednici su ekipa AK Agram iz Zagreba (Bratulić, Dračar, Jakopović), a sa 15 sekundi zaostatka iza nas na 3. mjesto plasirala se ekipa AK Zabok (Čretni, Gorički, Hršak). Zaista vrijedan rezultat i zato još jednom velika čestitka Andreju, Matiji i Zoranu koji su nam ove godine donijeli titulu viceprvaka Hrvatske.

U ženskoj konkurenciji trenutno još ne znamo ekipni plasman, a najbolja od naših bila je Alenka Horvat na 22. mjestu kod žena koja je istrčala odličnu utrku u vremenu 1:37:06. Ivana Baranašić bila je 40. kod žena sa 1:45 51 dok je Paula Šimunčić bila 43. sa 1:47:15. Da ne bi sve ostalo samo na ovima koji su nam donijeli plasman za ekipno PH, potrudili su se i svi ostali naši članovi koji su također odlično trčali te porušili mnogi svoje osobne rekorde. Iz tog razloga još jednom velika čestitka i svima ostalima koji su ostvarili slijedeće rezultate: