Simona Jambrošić viceprvakinja Hrvatske na juniorskom PH na 5000m

Simona Jambrošić viceprvakinja Hrvatske na juniorskom PH na 5000m

U subotu, 18.07.2020. na stadionu Mladosti u Zagrebu je u organizaciji HAAK Mladost održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke. Naša mlada i perspektivna Simona Jambrošić nastupila je u utrci na 5000 metara u kojoj je osvojila odlično 2. mjesto istrčavši ovu dionicu u vremenu novog osobnog rekorda koji sada iznosi 18:36. Za pobjednicom Tinom Šmid (AK Agram) zaostala je nepunih 6 sekundi. Svakako je za napomenuti da je naša Simona od početka pa do pred sam kraj hrabro vodila utrku, a što je u konačnici rezultiralo i ovim odličnim rezultatom. Bravo i velika čestitka našoj Simoni koja je i ovom utrkom još jednom potvrdila da spada u sam hrvatski vrh što se tiče trčanja u njezinoj dobnoj skupini. Bravo Simona!

Paula Šimunčić pobjednica utrke Centrum Mundi 2020 u Ludbregu

Ovom uspješnom trkačkom vikendu u subotu, 18.07.2020.g. pridružio se i dio članova našeg kluba koji nisu nastupali na službenim utrkama – PH u planinskom trčanju na duge staze i Pojedinačno PH za juniore i juniorke, a nastupili su u tradicionalnoj utrci ulicama grada Ludbrega. Moglo se nastupiti u utrci građana na 2,5 km i u glavnoj utrci na 10 km. I tu smo imali svoje “adute”, pa je tako u ženskoj konkurenciji naša Paula Šimunčić uvjerljivo pobijedila istrčavši ovu dionicu za 39:41. Bravo i čestitka za našu Paulu i odličnu utrku! Druga je bila Nadica Siladi (AK Međimurje) – 40:41, a na 3. mjesto plasirala se Diana Lesar u vremenu 44:50. Našoj Anici Lacković pobjedničko postolje je nažalost izmaklo samo za dvije sekunde (44:52).

U muškoj konkurenciji pobijedio je Alen Čretni iz AK Zabok u vremenu 34:40 ispred Nevena Jurkovića (TK Ivančica) – 35:16 i na 3. mjestu Alena Maltara (Kotoripski begači) – 35:38. Naš sve brži poštar – Željko Mustač opet je otrčao odlično i s rezultatom 35:57 osvojio odlično 4. mjesto u generalnom poretku.

U utrci je nastupilo još naših članova koji su postigli slijedeće rezultate:

  • 13. Goran Šimunčić – 38:12
  • 23. Damjan Mikec – 39:41
  • 45. Zlatko Dombaj – 44:14
  • 48. Filip Njegovec – 44:43
  • 51. Neven Šimunčić – 45:08
  • 58. Jasenka Šimunčić – 46:37
  • 61. Tihomir Cenko – 48:07
  • 75. Tea Krušelj – 16:35 (2.5 km)

Čestitka svima na otrčanoj utrci i na odličnoj prezentaciji našeg kluba u “centru svijeta”!

Pročitaj više

Kontakiraj nas Fejsu

Messenger kod za brzu i jednostavnu komanikaciju

Skeniraj ovaj kod u Messenger aplikaciji i odmah stupaš u kontakt s nama. Brzo i jednostavno