AK Varaždin brončani na PH u planinskom trčanju na duge staze

Andrej Hladnik 5., Mateja Kaniški 6. u pojedinačnoj konkurenciji

U subotu, 18.07.2020. na Sljemenu je u organizaciji AK Sljeme održan 21. Sljemenski maraton. To je na neki način već i kultna brdska utrka na kojoj se svake godine okušavaju naši najbolji brdski trkači i trkačice. S obzirom na opće poznatu situaciju s koronom, organizator je utrku limitirao na 500 natjecatelja koji su mogli trčati jedan, dva ili tri kruga odnosno utrke na 14 km, 28 km ili 42 km. Upravo ova najduža utrka na 42 km (možda je ipak bilo malo kraće) bodovala se za Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze. Svakako je za napomenuti da je ove godine konkurencija ipak bila možda i najjača do sada jer su nastupili skoro svi najbolji brdski trkači.

Ekipno 2 treća mjesta

I upravo u takvoj konkurenciji naši dečki i puce otrčali su odličnu utrku što je na kraju rezultiralo sa dva treća mjesta u ekipnoj konkurenciji za PH. Bolji od nas bili su samo pobjednici iz AK Zabok (Špoljar, Gorički, Buzjak) u vremenu 9:37:52 i AK Sljeme (Radanac, Gregurek, Lepan) na 2. mjestu u vremenu 9:58:26. Troje naših najboljih koji su se bodovali za PH bili su na 5. mjestu Andrej Hladnik – 3:11:35, Igor Goričanec na 15. mjestu 3:26:48 i na 19. mjestu Zoran Križanić 3:36:14. Ukupno vrijeme naših bilo je 10:14:37. Posebna i velika čestitka muškoj ekipi na osvojenoj bronci!

U ženskoj konkurenciji slična situacija. Pobijedila je ekipa iz AK Sljeme (Jurišić, Bonačić, Šimunović) u vremenu 11:08:05, ispred ekipe iz AK FIT (Manđeralo, Bašić, Kostanić) u vremenu 12:51:49. Naše brončane puce istrčale su za 13:14:05, a pojedinačno je najbolja od naših bila Mateja Kaniški na 6. mjestu sa istrčanih 3:58:22, Alenka Horvat bila je 19. sa 4:27:24 dok je Ana Sajko osvojila 24. mjesto sa 4:48:39. Stvarno velika i posebna pohvala našim pucama na borbenosti i istrčanoj utrci. Bravo puce!

Naravno da čestitka ide i ostalim dečkima koji su u pojedinačnoj konkurenciji ostvarili slijedeće rezultate:

• 20. Goran Marković – 3:37:06
  • 22. Dinko Solić – 3:41:10
  • 27. Vladimir Slunjski – 3:48:26

Što se tiče pojedinačnog PH, pobjednik utrke je bio Dejan Radanac (AK Sljeme) sa istrčanih 3:01:42 ispred Nikole Špoljara (AK Zabok) – 3:05:48 dok se na 3.mjesto plasirao Eldin Hodžić (SRK Alba) – 3:06:48.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Veronika Jurišić (AK Sljeme) u vremenu 3:35:19 ispred klupske kolegice Maje Bonačić 3:42:01 dok se Maja Urban (AK Maksimir) morala zadovoljiti 3. mjestom – 3:45:01. Još jednom velika čestitka svima koji su istrčali ovu iznimno zahtjevnu i tešku stazu!

Neven Buhin 8. na 14 km

Imali smo i predstavnike na 14 km i 28 km. U utrci na 28 km nastupio je Melko Ciglar koji je s istrčanih 2:48:03 osvojio 21. mjesto dok je u utrci na 14 km Neven Buhin osvojio odlično 8. mjesto sa 1:06:32. Bravo i čestitka za Melka i Nevena!

Ovim odličnim plasmanima i utrkama naši dečki i puce su samo još jednom potvrdili da spadaju u sam vrh našeg brdskog i planinskog trčanja. Još jednom bravo i čestitka za sve!