4. Zimski polumaraton i 2. Mrzli cener

U nedjelju, 02.02.2020. je u organizaciji TK Marathon 95 održan sve popularniji i masovniji sad već i 4. Zimski polumaraton i 2. Mrzli cener. Po pravom proljetnom vremenu ukupno je u obje utrke nastupilo rekordnih 400 natjecatelja. Start i cilj cjelokupnog događanja bio je kod Gradske sportske dvorane, popularne Arene. Ovaj polumaraton specifičan je po starosnom hendikepu odnosno po tome što se starta po starosnim kategorijama, najprije najstariji trkači, oni s više od 70 godina, a nakon tri minute sljedeća starosna kategorija po pet godina i tako sve do onih mlađih od 40 godina. Tako ova jedinstvena utrka ima i dvostruke pobjednike – one koji su prvi ušli u cilj te one s najboljim neto vremenom.

Andrej Hladnik 2., Paula Šimunčić i Igor Goričanec 3. na Zimskom polumaratonu

Najbolji po neto vremenu te ujedno i pobjednik utrke bio je Blaž Orešnik (1:13:04), a naš Andrej Hladnik otrčao je životnu utrku i bio 2. s novim osobnim rekordom (1:14:38). Prošlogodišnji pobjednik, naš Igor Goričanec morao se ove godine zadovoljiti 3. mjestom (1:18:38).

Kod žena poredak po neto vremenu bio je isti kao i u cilju. Pobijedila je Jasmina Ilijaš (1:26:43), Maja Urban bila je 2. (1:28:06), a naša Paula Šimunčić s novim osobnim rekordom (1:30:47) bila je 3. Očito je imala dobrog “zeca” – Melka Ciglara koji je također istrčao svoj osobni rekord – 1:31:03. Bravo i velika čestitka našima na pobjedničkom postolju, a pogotovo Andreju i Pauli na novim osobnim rekordima. Također bravo i velika čestitka i za sve ostale koji su jučer otrčali polumaraton, a s obzirom da je bilo i mnogo osobnih rekorda bit će i mnogo čokolada za nagradu. Svakako za istaknuti još treba i ostale:

2. Mrzli cener

2. Mrzli cener završilo je 177 trkača i trkačica. Pobjednici su Mitja Krevs (AD Štajerska Maribor – Slovenija) s vremenom 31:16, ispred Gregora Verbošta (AK Poljane Maribor – Slovenija – 33:52) i Vedrana Veršića (AK Koprivnica – 37:29) te Ana Štefulj (AK Sljeme Zagreb) s vremenom 35:46 ispred Natalije Sbull (Maribor – Slovenija – 42:22) i Nives Zabić (AK Maksimir Zagreb – 42:37). U kategoriji veteranki naša Mirjana Zidarić osvojila je 2. mjesto s rezultatom 47:44. Također i čestitka svim našima koji su uspješno završili ovaj ne baš mrzli cener i otrčali mnogo dobrih rezultata. Poredak i plasman ostalih naših možete pogledati u rezultatima. I na samom kraju još jednom čestitka svima na uspješno završenoj utrci.