Matija Zadravec 5., a Mateja Kaniški 7. na 9. Adria Advent Maratonu

9. Adria Advent Maraton

Kategorija : Novosti , Rezultati

U nedjelju 01.12.2019. u Crikvenici održan je sve popularniji i masovniji 9. Adria Advent Maraton. Osim u utrci maratona nastupiti se moglo i u utrci polumaratona na 21,1 km te u utrci građana na 5 km. U mnoštvu stranaca, a pogotovo Slovenaca, ukupno je u svim utrkama nastupilo oko 1200 natjecatelja. U utrci maratona koju je završilo 118 natjecatelja naš Matija Zdravec osvojio je odlično 5. mjesto istrčavši ovaj ne baš lak maraton za 2:52:33 (MS – 1.). Također, odličnim plasmanom na 7. mjestu u generalnom poretku kod žena pridružila mu se i Mateja Kaniški koja je istrčala maraton za 3:32:03 (ŽS – 1.) Bravo i velika čestitka za našeg Matu i Mateju! Čestitka ide i našem Janku Havašu koji je osvojio 43. mjesto istrčavši maraton za 3:41:20 (MS – 12.).

U utrci polumaratona imali smo više predstavnika, a najbolji od naših bio je Vladimir Slunjski koji je istrčao 21,1 km za 1:27:05 te osvojio 26. mjesto u poretku kod muškaraca i 4. mjesto u kategoriji M40. U konkurenciji žena najbolje od naših bile su Anica Sitar i Ana Sajko koje su zajedno utrčale u cilj u vremenu 1:46:52. S obzirom da je Anici Sitar ovo bio prvi polumaraton, posebna čestitka i njoj na postignutom rezultatu. I Sebastijan Beriša također zaslužuje posebnu čestitku s obzirom da si je i on istrčao osobni rekord na 21 km koji sad iznosi 1:40:52.

Rezultati svih na 21,1 km:

• 26. Vladimir Slunjski – 1:27:05 (M40 – 4.)
  • 100. Sebastijan Beriša – 1:40:52 (M45 – 18.)
  • 120. Juraj Havaš – 1:44:41 (MS – 22.)
  • 205. Željko Miklaužić – 1:55:35 (M35 – 35.)

Žene:

• 24. Anica Sitar – 1:46:52 – (Ž35 – 3.)
  • 25. Ana Sajko – 1:46:52 – (Ž35 – 4.)

I na samom kraju još jednom velika čestitka i bravo za sve naše koji su danas trčali u Rijeci, a pogotovo za naše maratonce!