Zoran Križanić 3. na Papuk Trailu

Zoran Križanić 3. na Papuk Trailu

Oznake :

Kategorija : Novosti , Rezultati

U subotu, 23.11.2019. u Velikoj kod Požege je u organizaciji ”Baraber Extreme Team” održan sve popularniji Papuk trekk & trail 2019. Ovaj trail/trek je ujedno bio i završno – 10. kolo treking lige koja obuhvaća razne destinacije Lijepe naše. Sam podatak od blizu 1000 natjecatelja upravo govori o sve većoj popularnosti i masovnosti u kojem smjeru se trek/trail razvija. Na ovoj utrci moglo se nastupiti u tri različite dužine i to u Challenger (trek & trail): 25-29 km/1500 mD+, u Active (trail): 19 km/900 mD+ i Light/canicross (trail): 9 km/400 mD+.

Dio naših članova odlučio se za nastup i više nego uspješno završili su ovu utrku. Na najdužoj utrci nismo imali predstavnika, ali smo zato u Activ kategoriji koja je bila dužine cca. 19 km imali čak i pobjedničko postolje. U toj utrci pobijedio je jedan od naših najboljih brdski trkača i reprezentativac Nikola Špoljar (AK Zabok) kojemu je za svladati stazu trebalo 1:34:28 ispred Nevena Čorka (SD Lastavica/AK Rudolf Perešin) 1:38:30 dok se na odlično 3. mjesto plasirao naš Zoran Križanić u vremenu 1:44:21. Ovom utrkom Zoran samo potrvrđuje da sve više stasa u pravog trail trkača. Sa 40-ak sekundi zaostatka 4. mjesto je osvojio Dinko Solić koji je još jednom potvrdio da i njemu leže ovakve trail utrke. Bravo za Zorana i Dinka!

Na 13. mjestu pridružio im se i Josip Lacković koji je otrčao 1:55:07 (1 km “bonusa” uz malo lutanja). Inače, u kategoriji muškaraca utrku je završilo njih 256. U ženskoj konkurenciji imamo i novu trail trkačicu Ivanu Baranašić koja je u prvoj takvoj utrci osvojila fantastično 7. mjesto od 162 žene u kategoriji. Ona je stazu pretrčala za 2:21:21. Bravo i velika čestitka za našu Ivanu! Ivani se vrlo dobrom utrkom na 27. mjestu pridružila naša Jerry – Džeraldina Kuzminski koja je otrčala 2:37:24. Bravo i čestitka za Jerry!

Anica Sitar 2. na 9 km

Papuk Trail 2019

I na najkraćoj dionici od 9 km smo također imali dostojne predstavnike. U svojoj prvoj utrci za naš klub najugodnije je iznenadila naša nova članica Anica Sitar koja je osvojila 2. mjesto u generalnom plasmanu otrčavši 1:01:40. Bravo i velika čestitka za Anicu! U kategoriji žena ukupno je utrku završilo 171. U utrci muškaraca Željko Miklaužić bio je 19. sa 1:03:07 dok je Damir Kuzminski osvojio 21. mjesto, a Vladimir Kirchbaum istrčao je 1:13:16 čime se plasirao na 44. mjesto od 158 muškaraca koji su završili utrku. I na samom kraju još jednom čestitka svima na otrčanoj utrci, a i logistici (Anici i Vesni) koje su zdušno navijale za sve naše.

Pročitaj više

Kontakiraj nas Fejsu

Messenger kod za brzu i jednostavnu komanikaciju

Skeniraj ovaj kod u Messenger aplikaciji i odmah stupaš u kontakt s nama. Brzo i jednostavno