Iznimno bogat trkački vikend za članove AK Varaždin

Pa krenimo onda redom…

Malinska Trail 2019

Kvarner Trails je serijal trail running utrka koje promoviraju Kvarner i njegova prirodna područja. Ove subote, 09.11.2019. na red je došao i Malinska Trail 2019. Trčati se moglo na dužoj stazi od 24 km i kraćoj na 14 km pod nazivom Dubašnica. S obzirom da naš Vladek Slunjski pohodi iste tako se i ovaj put odlučio nastupiti na 14 km Dubašnice. Vladek je i ovaj put ponovio odličnu utrku i osvojio 3. mjesto u generalnom plasmanu od 130 natjecatelja, a dionicu je istrčao za 1:05:30. Bravo i čestitka za našeg Vladeka!

Kros liga Globetka 2019. – 8. kolo, 09.11.2019.

Završetak lige i proglašenje najboljih

U subotu je u Čakovcu održano redovno 8. kolo sve popularnije Kros lige Globetka, a s obzirom da je bilo i posljednje ovogodišnje kolo, nakon završetka te zbrajanja svih bodova proglašeni su najbolji u ukupnom plasmanu i kategorijama. Samo kao napomena o sve većoj popularnosti lige govori podatak da je prosjek čak 220 natjecatelja po kolu. Podjela nagrada najboljima održana je u odličnom ambijentu u Industrial baru Metalac.

Dio naših članova također je pohodio ovu ligu, a ostvarili su zaista odlične rezultate. Tako je ukupna pobjednica lige u ženskoj konkurenciji na stazi od 7,8 km naša Alenka Horvat dok je Daša Žnidarić ligu završila na također odličnom 5. mjestu. U konkurenciji muškaraca sva prva tri mjesta pripala su našim članovima, a pobijedio je Andrej Hladnik ispred Dinka Solića te Marijana Huzjaka na 3. mjestu. Tihomir Bogomolec bio je 7. dok je Goran Šimunčić završio na 11. mjestu i kao 1. u kategoriji M20. Bravo za naše dečke i puce!

Na kraćoj dionici od 3,6 km Jasenka Šimunčić bila je 15. ukupno i 3. u kategoriji VET Ž40. Simona Jambrošić je sa samo 4 otrčana kola bila 23. u generalnom poretku i 7. u kategoriji juniorki. Kod muškaraca Neven Šimunčić bio je 29. ukupno i 10. u kategoriji VET M40. Još jednom bravo za sve naše!

41. Međunarodna atletska utrka grada Koprivnice

Unatoč kišnom vremenu u nedjelju, 10.11.2019. u Koprivnici je održana sad već i 41. atletska utrka grada Koprivnice. Glavna utrka bila je dužine 5,6 km u kategoriji muškaraca dok je kod žena iznosila 3,4 km. Budući da su za najbolje u glavnoj utrci predviđene i novčane nagrade zadnjih godina ovu utrku uredno pohode i uvozni Kenijci iz Mađarske koji redovito pobjeđuju. Tako je bilo i ovaj put. I mi smo u ovoj utrci imali svoje predstavnike koji su odlično otrčali, a najbolji je bio Andrej Hladnik na odličnom 5. mjestu dok je Krešimir Horvat utrku završio kao 13. U utrci žena na 3,4 km naša mlada i perspektivna Ana Goričanec osvojila je također odlično 6. mjesto. Bravo i čestitka Andreju, Kreši i Ani!

33. Polumaraton Ivan Starek

Matija Zadravec 6.

U nedjelju 10.11.2019. po kišnom vremenu održan je već na neki način i kultni (s obzirom na godine održavanja), 33. polumaraton Ivan Starek. Na 33. izdanju ove jarunske jesenske utrke nastupilo je ukupno 567 natjecatelja i to na 5 km 122, na 10 km 155 i 290 na polumaratonu. U utrci polumaratona najbolji od naših članova bio je Matija Zadravec koji je otrčao fantastičnu utrku i s novim osobnim rekordom od 1:15:07 osvojio 6. mjesto u generalnom plasmanu. Bravo i velika čestitka za našeg Matu! Pobjednik utrke bio je Robert Radojković sa 1:13:58 ispred Blaž Car-Pavlica 1:14:02 i Zorana Žilića na 3. mjestu 1:14:31. Ostali naši članovi u utrci na polumaratonu ostvarili su ove rezultate:

• 133. Davor Toplek 1:45:52 – (M30 – 19.)
  • 134. Višnja Čonkaš 1:45:54 – (Ž35 – 5.)
  • 135. Melko Ciglar 1:45:55 – (M35 – 21.)
  • 156. Lidija Botić 1:49:26 (Ž50 – 4.)
  • 164. Dražen Kvakan 1:51:14 (M30 – 20.) – 1. polumaraton

Pobjeda Simone Jambrošić na 5 km

U utrci na 5 km naša Simona Jambrošić suvereno je pobijedila s novim najboljim osobnim rezultatom koji sada iznosi 18:25. S ovim rezultatom Simona samo potvrđuje kako iz utrke u utrku napreduje i stasa u sve bolju dugoprugašicu. Bravo i velika čestitka našoj Simoni!