28. Zagrebački maraton

Kategorija : Novosti , Rezultati

Muška ekipa AK Varaždin 4., a ženska 5.

Jučer, 13.10.2019.,u Zagrebu je održan sve popularniji, masovniji, a i sve više “svjetskiji”, naš najpoznatiji, sad već i 28. Zagrebački maraton. Osim u maratonskoj utrci, nastupiti se moglo i u utrci polumaratona te u utrci novog naziva – Garmin 10 km. Ukupno je u svim utrkama nastupilo skoro 4000 natjecatelja, a uspješno je utrku završilo 634 maratonca, 2143 polumaratonca i 1097 na 10 km. S obzirom na prekrasan, sunčan i topao dan, očito je jučer bio pravi užitak trčati ulicama naše metropole.

Što se tiče najbržih, po običaju očekivana pobjeda Kenijaca među koje se ipak u ženskoj konkurenciji uspjela “ugurati” naša Nikolina Šustić Stanković koja je bila 2. u vremenu 2:42:39. Ispred nje bila je samo Kenijka Rebecca Korir s 2:35:51 dok se na 3. mjesto plasirala također Kenijka Hellen Jepkosgei Kimutai (2:42:58). U muškoj konkurenciji pobijedio je Wycliffe Kipkorir Biwot sa 2:19:48 ispred svojih zemljaka Nelson Kipkogi Cherutich (2:23:46) dok je na 3. mjestu bio Isaac Kimutai Ngeno (2:24:36).

Što se tiče naših maratonaca, nastupili smo u najjačem sastavu s obzirom da je ovaj maraton ujedno bio prvenstvo Hrvatske (pojedinačno i ekipno). Po ovom ipak malo pretoplom vremenu za maraton, najbolji od naših opet je bio Igor Goričanec koji je osvojio 18. mjesto u generalnom poretku s vremenom 2:50:01. Andrej Hladnik je u svojem premijernom nastupu na maratonu sa 2:52:39 bio drugi od naših (ukupno 22.) dok je Matija Zadravec bio 26. sa 2:55:57. Bravo i velika čestitka za naše dečke jer zaista su se borili do samog kraja te smo kao ekipa osvojili odlično 4. mjesto za PH. Srećko Vrček bio je 75. sa 3:19:37 dok se Vladimir Slunjski plasirao na 126. mjesto sa 3:33:44. Čestitka Srećku i Vladeku koji su također pokazali kako se boriti do samog kraja kad baš i više “nejde”. Bravo dečki!

Što se tiče naših “puca”, najbolja je opet bila Alenka Horvat koja je i u ovim otežanim uvjetima istrčala osobni rekord u vremenu 3:27:13 te osvojila odlično 20. mjesto u generalnom poretku kod žena. Bravo i velika čestitka za Alenku i njen novi osobni rekord! Mateja Kaniški i Ana Sajko zajednički su “odradile” cijeli maraton te u cilj ušle kao 36. i 37. s rezultatom 3:48:39. S obzirom da su se i one 3 bodovale za PH, osvojile su vrlo dobro 5. mjesto. Višnja Čonkaš je za jučerašnji maraton trebalo 3:52:00 dok je povrijeđena Lidija Botić ipak bila najdulje na stazi (4:29:16). Bravo i još jednom velika čestitka za sve naše puce koje su se jučer ipak najviše “namučile”!

U utrci na 21 km naši polumaratonci i polumaratonke ostvarili su slijedeće rezultate: