Još jedan bogat trkački vikend za AK Varaždin

Još jedan bogat trkački vikend za AK Varaždin

Lastinim putevima 2019

U subotu 28.09.2019. g. SD Lastavica iz Zlatara organiziralo je na brdu Puljek u Zlataru četvrtu po redu trail utrku pod nazivom „Lastinim putevima 2019″. Trkači su mogli nastupiti u dvije različite dionice i to na 8,5 km ili dužoj na 20 km. U glavnoj utrci na 20 km pobijedio je Jurica Škrlec – “Opaki” trkač iz Zlatara (pobjednik ovogodišnje Opake utrke) dok se na odlično 2. mjesto plasirao naš sve bolji Zoran Križanić koji je za pobjednikom zaostao vrlo malo – službene rezultate nismo pronašli. Svaka čast i velika čestitka Zokiju na odlično otrčanoj utrci!

Lidl Malinska Run

U organizaciji RUN CROATIA u Malinskoj je na otoku Krku u subotu 28.09.2019. održana utrka pod nazivom Lidl Malinska Run. Nastupiti se moglo u utrci na 5 km i 10 km, a ukupno je nastupilo oko 200 natjecatelja. Za ovu utrku odlučio se i naš četverac u sastavu: Dinko Solić, Željko Miklaužić, Ana Sajko i Vesna Crnčić. Naravno da su osim nastupa ostvarili i odlične rezultate. Tako je u utrci na 5 km sve odmoreniji Dinko Solić uvjerljivo pobijedio s rezultatom 18:56 dok su se ostali ipak odlučili na dulju i “ozbiljniju” utrku na 10 km. Ana Sajko otrčala je odličnu utrku i osvojila 3. mjesto u generalnom plasmanu istrčavši ovu dionicu za 47:04. Sve bolja Vesna Crnčić bila je 6. (50:23) dok se Željko Miklaužić morao zadovoljiti 43. mjestom (57:25). Bravo i čestitke za sve!

Valamar Trail 2019

U subotu je u Istri (Rabac) održan sve poznatiji i priznatiji Valamar Trail. Kao i na mnogim trailovima i na ovom se moglo nastupiti u više različitih i zahtjevnih dionica. I mi smo također na ovom trailu imali jednog, ali vrijednog predstavnika – Vladimira Slunjskog koji se očito sve više profilira kao pravi trail trkač, a na ovogodišnjem trailu je nastupio u utrci na 11,8 km s 390 m visinske razlike. I na ovoj zahtjevnoj stazi Vladek se očito dobro snašao te otrčao jako dobru utrku i osvojio odlično 2. mjesto u generalnom plasmanu. Bravo i velika čestitka za Vladeka!

15. Memorijalna utrka Josip Putar – Lepoglava

Danas, 29.09.2019. u Lepoglavi je u organizaciji Zajednice sportskih udruga grada Lepoglave održana sad već i 15. memorijalna utrka Josip Putar. Šteta što ovakve prave domaće utrke imaju nešto manje sudionika, ali s obzirom na “poplavu” utrka u Hrvatskoj očito da je to neminovno. Inače, na današnjoj utrci nastupilo je oko 50-ak trkača, a pobijedio je domaći dečko Alen Čretni kojemu je za 12 km trebalo 47:18. Na drugo mjesto plasirao se Saša Horvat – AK Međimurje (49:08) dok je 3. bio Ivica Plantak – TK Ivančica (49:26). U ženskoj konkurencij pobijedila je Bojana Radovan u vremenu 1:03:56 ispred Grabar Ivane (1:05.37) dok je 3. bila Mia Furdi (1:05:53). U utrci su nastupili i naši članovi: Melko Ciglar – 53:24 (S2 – 2. mj.), Goran Šimunčić – 58:02 (S1 – 3. mj.), Zvonko Artić – 54:39 (V1 – 5. mj.), Nikola Stepan – 1:06:15 (S1 – 5. mj.) i Filip Njegovec – 1:12:10 (J – 2. mj.). Bravo i čestitka za sve koji su jučer i danas “branili” boje našeg kluba!

Pročitaj više

Kontakiraj nas Fejsu

Messenger kod za brzu i jednostavnu komanikaciju

Skeniraj ovaj kod u Messenger aplikaciji i odmah stupaš u kontakt s nama. Brzo i jednostavno