25. Joma Varaždinski polumaraton 2019

Varaždinski polumaraton 2019

Kategorija : Novosti , Rezultati

Danas je u vrlo dobroj organizaciji TK Marathon 95 održan sad već i jubilarni 25. Joma Varaždinski polumaraton. Bez obzira na mnogo današnjih utrka diljem Lijepe Naše u Varaždinu se danas okupila zaista lijepa brojka od oko 700 natjecatelja. Najviše ih je ipak bilo u utrci na 21 km gdje ih je ciljem prošlo čak 408.

Simona Jambrošić 2. na 4.8 km

U utrci građana na 4,8 km utrku je uspješno završilo 266 natjecatelja. U ovoj utrci i mi smo imali svoje predstavnike koji su vrlo uspješno otrčali današnju utrku. Simona Jambrošić opet je ponovila odličnu utrku i s novim osobnim rekordom na ovoj stazi (18:05) ipak se morala zadovoljiti drugim mjestom. Brža od Simone bila je samo Slovenka Urška Martinec (17:13). Ukupno treća također je bila Slovenka Vesna Hozjan (19:16). Na odlično 7. mjesto plasirala se naša mlada Ana Goričanec koja je ovu dionicu istrčala za 21:38. Bravo i čestitka za Simonu i naravno mladu Anu! Od naših cura na ovoj dionici nastupile su još: Jasenka Šimunčić na 16. mjestu (24:01), Mirjana Zidarić na 21. mjestu (24:52), Marina Bača na 47. mjestu (27:13) i Biserka Buhin na 69. mjestu (28:58). Od muškaraca na ovoj utrci su nastupili Krešo Horvat na 7. mjestu (18:14), Neven Šimunčić na 44. mjestu (24:00) i Filip Njegovec koji je bio 3. u kategoriji starijih juniora (25:03).

Igor Goričanec 6., Alenka Horvat 7., Andrej Hladnik 8., Matija Zadravec 9.

U utrci na 21 km pobijedio je Goran Grdenić – AK Kvarner Rijeka (1:12:21) ispred slovenskog predstavnika Blaža Orešnika (1:12:25) te trećeplasiranog Milorada Vojvodića – AK Sljeme (1:12:27). U ovoj utrci na 21 km imali smo zaista puno naših predstavnika koji su istrčali odličnu utrku, a mnogi su porušili i osobne rekorde. Bit će u utorak dosta čokolada za podijeliti 🙂 Kao i većinom do sada i ovaj put najbolji od naših bio je Igor Goričanec na 6. mjestu s istrčanih 1:16:22. Na 8. mjesto plasirao se Andrej Hladnik sa 1:16:51 dok je samo sa par sekundi zaostatka odmah iza njega utrčao Matija Zadravec sa 1:16:54. Bravo za dečke! U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ana Štefulj (AK Sljeme) sa odličnim rezultatom 1:17:32 dok se domaća predstavnica Jasmina Ilijaš morala zadovoljiti 2. mjestom 1:26:15. Ukupno 3. bila je Tea Faber iz AK Dubrovnik (1:27:43). Naša Alenka Horvat sa novim osobnim rekordom (1:33:00) zauzela je odlično 7. mjesto. Bravo i čestitke za Alenku!

• Vlatka Marković – 1:58:41 (Ž35 – 12.)
  • Džeraldina Kuzminski – 2:00:03 (Ž45 – 8.)

• Zoran Križanić – 1:26:09 (MS – 17.)
  • Vladimir Slunjski – 1:27:19 (M40 – 5.)
  • Tihomir Bogomolec – 1:27:31 (MS – 18.)
  • Srećko Vrček – 1:30:46 (M40 – 11.)
  • Melko Ciglar – 1:33:01 (M35 – 8.)
  • Dominko Lovač – 134:49 (M45 – 14.)
  • Goran Marković – 1:38:36 (M35 – 14.)
  • Predrag Martinčević – 1:48:46 (M45 – 32.)
  • Nikola Stepan – 1:51:41 (M35 – 32.)
  • Damir Kuzminski – 1:52:36 (M50 – 18.)
  • Zlatko Dombaj – 1:53:36 (M55 – 11.)
  • Mato Meštrić – 1:53:38 (M50 – 20.)

Oružane snage: Zvonko Artić – 1:32:31 (M45 – 10.)

Utrku nažalost nisu završili Simon Malek Kuzmić i Paula Šimunčić zbog ozljede te Željko Miklaužić zbog iscrpljenosti.

Još jednom čestitka svima na današnjoj utrci, a sada slijedi trening za PH u planinskom i “kruna” sezone, PH u maratonu u Zagrebu. S obzirom na današnju utrku nadamo se dobrim rezultatima.