3. polumaraton Zrinski(h) – Čakovec

3. Polumaraton Zrinski

Kategorija : Novosti , Rezultati

Igor Goričanec 3., Andrej Hladnik 4., Alenka Horvat 5.

U nedjelju 28.04.2019. je u Čakovcu u odličnoj organizaciji vrijednih članova AK Međimurje održan 3. polumaraton Zrinski(h) 2019. U samo tri godine održavanja utrka je narasla do zaista respektabilne i rekordne ovogodišnje brojke od preko 700 natjecatelja. Nastupiti se moglo u utrci polumaratona na 21 km te u utrci građana na 5 km. Polumaraton je uspješno završio 321 natjecatelj dok je utrku građana završilo 391. U glavnoj utrci na 21 km pobijedio je neumorni Ante Živković iz AK Dubrovnik koji je ovu dionicu istrčao u vremenu novog rekorda staze koji sada iznosi 1:14:41. Na drugo mjesto plasirao se Ivan Maletić iz AK Žumberak (1:15:02) dok je treće mjesto sa samo 6 sekundi zaostatka (1:15:08) pripalo našem najboljem trkaču Igoru Goričancu koji je opet ponovio odličnu i pametnu utrku te mu je vrlo malo nedostajalo da ponovi prošlogodišnji uspjeh kada je i pobijedio na ovoj utrci. Igoru se odličnom utrkom na 4. mjestu pridružio naš sve bolji i bolji Andrej Hladnik koji je ujedno i istrčao osobni rekord koji sada iznosi 1:16:01. Posebna čestitka i bravo za naš najuspješniji dvojac, Igora i Andreja. Vrlo dobrom utrkom pridružili su im se Dinko Solić na 9. mjestu (1:23:26) i Matija Zadravec na 10. mjestu (1:23:28).

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ana Štefulj (AK Sljeme – Zagreb) sa odličnim vremenom 1:21:23 ispred Tee Faber (AK Dubrovnik) 1:30:24 dok se Martina Bezek plasirala na 3. mjesto istrčavši 1:31:55. Paula Šimunčić (AK Sloboda) bila je 4. s novim osobnim rekordom koji sada iznosi 1:32:44. Naša Alenka Horvat opet je standardno ponovila odličnu utrku i s rezultatom 1:36:05 osvojila 5. mjesto u generalnom poretku kod žena. Posebna čestitka i bravo za Alenku! I mnogi drugi naši članovi istrčali su vrijedne rezultate i osobne rekorde, a neki čak i prvi službeni polumaraton pa i ovim putem čestitka svima na istrčanoj utrci. Rezultati svih naših ostalih: