Još jedan uspješan trkački vikend za AK Varaždin

Zgradarska tehnika ZT

Još jedan uspješan trkački vikend za AK Varaždin

Budući da se i ovaj vikend održavalo mnogo utrka, većina naših članova opet je bila vrlo aktivna te su nastupili na čak šest različitih utrka na kojima su ostvarili zaista vrijedne i vrlo zapažene rezultate. Pa krenimo onda opet kronološkim redom.

Maksimirski minus zwei cener

U zagrebu je u subotu 06.04.2019. održana utrka pod nazivom “Maksimirski minus zwei cener”. To je kros utrka koja se organizira povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, a naziva se još i naljepša utrka grada Zagreba jer se trči u predivnom parku Maksimiru. Moglo se trčati na 8 km, 2 km i u nekoliko dječjih utrka. Ukupno je nastupilo oko 500 natjecatelja među kojima smo i mi imali svoje predstavnike. U utrci na 8 km Jasenka Šimunčić otrčala je 41:58 te osvojila 15. mjesto u generalnom plasmanu kod žena i 4. mjesto u kategoriji Ž 45 dok je Neven Šimunčić rezultatom 39:25 osvojio 48. mjesto kod muškaraca i 12. mjesto u kategoriji M 45. Naravno da moramo pohvaliti i njihovu kćer Paulu koja je bila 2. u generalnom plasmanu kod žena s rezultatom 34:36. Čestitke i bravo za Jasenku, Nevena i Paulu!

15. Osječki Ferivi Polumaraton

U Osijeku je također u subotu 06.04.2019. održan sve poznatiji i priznatiji polumaraton pod nazivom 15. Osječki Ferivi Polumaraton. Trčati se moglo osim na 21 km i u utrci na 5 km. Ukupno je u utrci nastupilo 1350 trkača i trkačica (890 na 21 km i 430 na 5 km te 30 u štafeti). Pobijedio je Mađar Tamas Nagy u vremenu 1:11:23 ispred Ante Živkovića – AK Dubrovnik (1:12:02) dok je 3. bio Ivan Maletić – AK Maksimir (1:12:45). U toj utrci i mi smo imali jednog, ali vrijednog predstavnika – Dinka Solića koji je u jednoj solidnoj trening utrci otrčao 1:24:24 te zauzeo 16. mjesto u generalnom plasmanu kod muškaraca te 4. mjesto u kategoriji M 35. Čestitka za Dinka na otrčanoj utrci!

II. Memorijalna utrka Matija Milec

U nedjelju 07.07.2019. je u Cestici u organizaciji SRD “Poleti” održana sad već i II. Memorijalna utrka Matija Milec – utrka koja se trči u čast našeg dragog kolege trkača koji je tragično nastradao tokom treninga od udara munje. Koliko ova utrka ima značaja pokazuje i zaista vrlo respektabilna brojka od čak ukupno 620 natjecatelja. Nastupiti se moglo u više različitih utrka od 2.5 km- 5 km – 10.5 km i na 21 km. Na ovoj utrci nastupilo je više naših članova koji su opet ostvarili vrlo vrijedne rezultate.

U utrci na 5 km pobijedila je naša Simona Jambrošić koja je ovu dionicu pretrčala za vrlo vrijednih 19:22. Svakako je za napomenuti da je Simona bila brža i od svih muškaraca u ovoj utrci. Veliki bravo za Simonu! U utrci na 10 km uvjerljiva pobjeda našeg Dinka Solića samo dan nakon polumaratona u Osijeku. Dinku je za pobjedu trebalo 40:53. Vrlo dobru utrku otrčala je i naša Marina Bača koja je osvojila 5. mjesto u generalnom plasmanu kod žena otrčavši ovu dionicu za 1:04:04. Zdravko Hanžek bio je 40. u konkurenciji muškaraca. U generalnom poretku kod žena pobijedila je Marija Kosi u vremenu 47:14.

U najtežoj disciplini na 21 km također smo imali svoje predstavnike. Srećko Vrček osvojio je 3. mjesto otrčavši polumaraton u vremenu 1:28:18 dok su ispred njega bili samo Saša Horvat – AK Međimurje (1:24:59) te pobjednik utrke Alen Čretni – AK Zabok (1:21:26). U utrci je nastupila i naša Ivana Sirovec koja je uz manje zdravstvene probleme utrku ipak završila na 5. mjestu kod žena s otrčanih 2:01:52. Bravo i velika čestitka za sve koji su otrčali u ovoj memorijalnoj utrci!

2. Međimurski Trail

2. Međimurski Trail

U nedjelju je u organizaciji PD Bundek održan 2. Međimurski Trail. Nastupiti se moglo na kratkoj stazi na 10 km i na dugoj te dosta zahtjevnijoj stazi dužine 26 km. Što se tiče naših članova ovdje smo nastupili u puno jačem “sastavu”, a “pokupili” smo što se “pokupiti” moglo. Najprije je završila utrka na 10 km u kojoj je u ženskoj konkurenciji pobijedila naša sve bolja Anica Lacković (53:52) ispred Dorotee Tomašić – Crossfit Zrinski dok se na 3. mjesto plasirala također naša Daša Žnidarić (56:40). U muškoj konkurenciji pobijedio je Josip Lacković (44:05) ispred Darka Okreše – ind. (48:05) i Matije Janušića – ind. (48:11).

A pravi “fajt” odvijao se na dugoj utrci kod žena i to na samom kraju. Najprije je vodeća Mateja Kaniški pred sam kraj malo zalutala, a dvojac iza nje – naša Alenka Horvat i Martina Bezek (TK Rudar Mursko Središće) praktično u istoj sekundi ulijeću u cilj. Na kraju vrlo srčana i borbena pobjeda Alenke (2:31:45) ispred Martine Bezek (2:31:46) dok je naša Mateja zaostala samo 10-ak sekundi. Marina Obelić bila je 10. (3:29:15). Svaka čast i bravo za naše “puce”. U muškoj konkurenciji ovakve neizvjesnosti nije bilo jer su naši, Igor Goričanec (2:09:07) i Matija Zadravec (2:09:40) odradili rutinski trening te uvjerljivo pobijedili ispred 3. Davora Peteka (2:19:04). Dalibor Horvat bio je 5. – 2:26:05, Zvonko Artić 11. – 2:35:22, Tihomir Bogomolec 13. – 2:40:08, 28. Mato Meštrić – 2:59:47, 33. Nikola Stepan – 3:05:15. Još jednom iskrena i velika čestitka svima na otrčanoj utrci!

17. Blaguški tek

17. Blaguški tek

Da nas ima i van Lijepe naše, dokazuje pobjeda Simona Maleka Kuzmiča na utrci u Sloveniji pod nazivom 17. Blaguški tek. Naš Simon je u glavnoj utrci na 9 km uvjerljivo pobijedio u vremenu 33:44. Velika čestitka našem Simonu na pobjedi!

Vienna City Marathon

Vienna City Marathon

U nedjelju 07.04.2019. je u Beču održan jedan od najprestižnijih svjetskih maratona – popularni Viena City Marathon na kojem smo također imali predstavnika. Ukupno je u utrci maratona i polumaratona nastupilo čak oko 40000 natjecatelja. Naš novi član Predrag Martinčević istrčao je svoj prvi službeni polumaraton u vremenu 1:55:05. Velika čestitka i bravo za Predraga!


Pročitaj više

Kontakiraj nas Fejsu

Messenger kod za brzu i jednostavnu komanikaciju

Skeniraj ovaj kod u Messenger aplikaciji i odmah stupaš u kontakt s nama. Brzo i jednostavno