3. Požeški polumaraton

Kategorija : Novosti , Rezultati

Danas, 30.09.2018.g. u Požegi je u organizaciji AK Požega održan 3. Požeški polumaraton. Po prekrasnom sunčanom vremenu skoro idealnom za trčanje u utrci polumaratona ukupno je utrku završilo 218 natjecatelja. S obzirom da je ovaj polumaraton ujedno bio Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske, nastupili su skoro svi najbolji dugoprugaši Hrvatske. Budući da je bilo i novčanih nagrada pojavila se i “ergela” mađarskih Kenijaca koji su naravno pobijedili u ukupnom poretku kod muškaraca dok im je kod žena ipak “račune pomrsila” trenutno naša najbolja maratonka Bojana Bjeljac koja je i pobijedila u odličnom vremenu 1:13:40. Kod muškaraca je pobijedio Isaac Kimutai Ngeno – (Kenija) u vremenu 1:08:50. Svakako je za napomenuti da smo i mi u ovoj utrci nastupili u najjačem “sastavu” te ostvarili odličan uspjeh u ekipnoj konkurenciji. Nakon službene objave rezultata vjerojatno će biti potvrda 4. mjesta u muškoj i ženskoj konkurenciji. Kod muških ekipa, pobjednici su dečki iz AK Agram (3:33:45) ispred AK Zabok (3:43:05) te na 3. mjestu AK Dubrovnik (3:46:12). Kod žena su također pobjedile cure iz AK Agram (3:56:03) ispred AK Sljeme (4:19:08) te na trećem mjestu AK Forca (4:33:32). U obje konkurencije “falile” su nam oko tri minute do medalje.

Mnogo osobnih rekorda

Što se tiče pojedinačnih rezultata, očito je ovaj dan bio “dobar dan za trčanje” jer je većina naših otrčala i svoja najbolja vremena odnosno osobne rekorde. Najbolji naš član je i ovaj puta bio Igor Goričanec koji je osvojio 15. mjesto otrčavši 1:15:06 (vrlo blizu osobnog rekorda) dok je Matija Zadravec s novim osobnim rekordom (1:16:36) osvojio 22. mjesto. Na granici osobnog je trčao i Tihomir Cenko na 27. mjestu (1:17:40) dok su svoja najbolja vremena i osobne rekorde također ostvarili Dinko Solić na 35. mjestu (1:19:33), Goram Marković na 46. mjestu (1:23:19) te Srećko Vrček na 52. mjestu (1:23:59). Kod naših “puca” najbolja je bila Valentina Belović koja je osvojila 14. mjesto otrčavši 1:29:48. Nove osobne rekorde otrčale su i Mateja Kaniški na 20. mjestu (1:33:02), Alenka Horvat na 22. mjestu (1:33:46 – popravila osobni za 5 min), Ana Sajko na 35. mjestu 1:40:29 (popravila osobni za 4 min), a dobrom utrkom pridružila im se i Višnja Čonkaš na 36. mjestu sa 1:42:04. Još jednom velika čestitka svima na današnjoj utrci, a pogotovo na mnogim osobnim rekordima!