AK Varaždin brončani na ekipnom PH u planinskom trčanju na duge staze

19. Samsung Sljemenski maraton 2018

Kategorija : Novosti , Rezultati

19. Samsung Sljemenski Maraton 2018

U nedjelju, 08.07.2018. u organizaciji AK Sljeme održan je popularni 19. Sljemenski maraton. S obzirom na svoju “dugovječnost” svakako jedan od naših najstarijih, ali ujedno i najtežih maratona. Sam maraton ove godine je ujedno bio i Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze, a uz maraton se moglo trčati i u zasebnim utrkama na 14 km ili na 28 km. U svim utrkama nastupilo je nešto više od 600 natjecatelja dok je u samom maratonu nastupilo njih 135. Ukupni pobjednik maratona te samim time i prvak Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze postao je Nikola Špoljar (AK Zabok) kojemu je za pobjedu trebalo 3:07:35. Na drugo mjesto plasirao se Dejan Radanac (AK Sljeme) u vremenu 3:08:11 dok je odlično treće mjesto osvojio naš najbolji član Igor Goričanec kojemu se štoperica zaustavila na 3:09:20. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Veronika Jurišić (AK Sljeme) u vremenu 3:40:37 ispred Irene Smojver (AK Maksimir) – 3:51:32 i trećeplasirane Marije Vrajić (AK Maksimir) – 3:55:10.

Igor Goričanec 3. u pojedinačnom PH

Svakako treba napomenuti da je ovo vjerojatno naš najteži maraton, a samim time i brončana medalja Igora za prvenstvo Hrvatske ima i posebnu težinu. Ovom utrkom Igor je samo još jednom potvrdio da spada u sam vrh brdskog i planinskog trčanja u Hrvatskoj. Uostalom o tome govore i dva uzastopna nastupa u reprezentaciji u protekla dva tjedna. Od naših ostalih članova posebno se istaknuo Goran Marković koji je pametnom i opreznom utrkom osvojio 17. mjesto u vremenu 3:46:18 dok je Matija Zadravec osvojio 21. mjesto sa 3:50:49. Sa minutom zaostatka na 23. mjesto plasirao se Vladimir Slunjski otrčavši 3:52:00 dok je Dinko Solić “pokupio” grčeve u šumi te ih “donio” sa sobom do cilja i osvojio 42. mjesto u vremenu 4:13:59. Budući da se maraton ujedno bodovao i za ekipno PH, ovim ostvarenim rezultatima ekipa AK Varaždin je osvojila odlično 3. mjesto za prvenstvo Hrvatske. Ovim rezultatom smo se dokazali i kao prava ekipa tako da naši sportski “rivali” i ubuduće mogu “računati” na nas. Čestitka još jednom Igoru, Goranu, Matiji, Vladeku i Dinku na borbenosti jer ovaj maraton s obzirom na težinu zaista je trebalo “proživjeti” i doći do cilja.