4. utrka za mač Grofa Draskovicha

U nedjelju, 01.07.2018. u Trakošćanu je u organizaciji AK Sloboda i suorganizaciji AK Varaždin održana 4. utrka za mač Grofa Draskovicha. S obzirom da smo se ove godine zaista potrudili u startnom paketu ponuditi puno više od dosadašnjih utrka (dry fit majica, finišerska medalja, ručak i piće, itd.), već sam broj prijava zaustavio se na impozantnoj brojki od 560 prijavljenih. No, bez obzira na toliki broj prijavljenih utrku je ipak završilo rekordnih 435 natjecatelja. Vrijeme nas je zaista poslužilo tako da su trkači i trkačice zaista mogli uživati trčeći u ovom prekrasnom ambijentu oko Trakošćanskog jezera i utrku završiti prolazom kroz cilj u samom dvorcu što samoj utrci daje zaista posebnu i jedinstvenu draž.

5 i 10 km oko Trakošćanskog jezera

Trčati se moglo na dvije različite dionice i to u kratkoj utrci od 5,2 km i glavnoj utrci na 10,2 km. Kratku utrku završila su 202 natjecatelja dok je u glavnoj utrci na 10,2 km utrku završilo 233 natjecatelja. Na kratkoj utrci kod muškaraca je pobijedio Đuro Komlenović (Cjevomont Kutina) u vremenu 19:38 ispred drugoplasiranog Rep Tomaša (AK Ormož) – 19:55 i trećeplasiranog Nikole Štefanića (TK Maraton Krapina) – 20:10. Kod žena je pobijedila Simona Jambrošić (AK Sloboda) u vremenu 23:43 ispred drugoplasirane, naše članice, Štefice Bubnjarić – 25:36 i trećeplasirane Ivane Herent (AK Forca) – 25:49.

U glavnoj utrci na 10,2 km sa velikom prednošću suvereno je pobijedio hrvatski reprezentativac i višestruki državni prvak u planinskom trčanju Nikola Špoljar (AK Zabok) kojemu je trebalo rekordnih 36:25 minuta da otrči ovu prelijepu stazu. Na drugo mjesto plasirao se njegov klupski kolega Damir Hršak (37:50) dok je treće mjesto osvojio Nikola Škvorc (AK Rudolf Perišin) – 38:04. Kod žena pobjedu je odnijela Ana Štefulj (AK Sljeme) u vremenu 45:34 ispred naše Mateje Kaniški koja je opet otrčala odličnu utrku u vremenu 46:05. Na treće mjesto plasirala se Paula Šimunčić (AK Sloboda) otrčavši ovu dionicu u vremenu 46:58. Naša Alenka Horvat opet je otrčala odličnu utrku osvojivši 4. mjesto odmah iza Paule zaostavši samo 13 sekundi. Bravo za našu Mateju i Alenku. Ostale naše “puce” osvojile su sljedeći plasman:

25. Ivana Šumečki 31:06 veteranke – 7.
33. Jasenka Šimunčiž 32:23 veteranke – 9.
5,2 km – muški
21. Mato Meštrić 24:57 veterani – 7.
34. Damir Kuzminski 27:06 veterani – 18.
36. Dejan Dobrić 27:26 veterani – 19.
38. Leon Posavec 27:58 juniori – 3.
42. Davor Vidaček 28:52 veterani – 21.
59. Nikola Bakšaj 31:12 seniori – 27.
95. Zdenko Ovelić 42:05 veterani – 45.

Bravo i čestitka za sve naše članove, ali i ostale natjecatelje koji su uživali trčeći u Trakošćanu!

I na kraju hvala sponzorima koji su pomogli oko utrke: Dvor Trakošćan, Hotel Trakošćan, Stolarija i pilana Ratković, Općina Bednja, Water Coolers WDF, Rasadnik Žižek, Trgovina Korzo i svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji ove iznimno lijepe i atraktivne utrke. Naravno da posebno i velika hvala ide vrijednoj logistici bez koje bi bilo nemoguće bilo što odraditi. I tako smo priveli kraju još jednu utrku za mač Grofa Draškovića te se iskreno nadam da će mnogima ostati u trajnom i lijepom sjećanju. Ako je bilo kakvih zamjerki i jutarnjih nervoza oko prijava, isprike svima i nadam se da ćemo iduće godine pokušati i to izbjeći. Hvala još jednom svima uz nadu da se i iduće godine vidimo na ovoj jedinstvenoj utrci u Trakošćanu.

Rezultati – 10 km4. utrka za mač Grofa Draskovicha Rezultati – 5 km4. utrka za mač Grofa Draskovicha