33. Plitvički maraton

Igor Goričanec odličan 8. u ukupnom poretku, a 4. od Hrvata

Jučer je u organizaciji Atletskog kluba Maraton 2000 Karlovac održan jedan od naših najljepših, ali ujedno i jedan od najtežih maratona – popularni 33. Plitvički maraton. S obzirom na svoju dugovječnost svakako i jedan od naših najdugovječnijih maratona. No sve “tegobe” maratonaca se na neki način i zaborave kada se trči u prekrasnom okruženju nacionalnog parka Plitvička jezera. Sam događaj maratona se “rastegnuo” na subotu i nedjelju s obzirom da se u subotu održala utrka na 5 km, a u nedjelju utrke na 21 km i 42 km. Ukupno je u svim utrkama nastupilo nešto više od  2000 trkača. U utrci na 5 km u muškoj konkurenciji je pobijedio Ante Živković (16:53), drugo mjesto pripalo je Iliji Milenkoviću iz Srbije (17:21), a treće Tomislavu Kopaču (17:27). Kod žena je pobijedila Radmila Maksimović (20:34), druga je bila Maja Urban (20:57) i treća Silvia Šimunović (21:46).

Na polumaratonu je pobjedio Mađar Lajos Berec s 1:14:14, a samo 9 sekundi nakon njega ciljem je prošao drugoplasirani Tamás Nagy. Treće mjesto osvojio je Goran Grdenić s 1:16:49. U ženskoj utrci slavila je Nikolina Stepan s 1:26:22, druga je bila Tanja Samardžić s 1:29:35, a treća Zita Kovacs iz Mađarske s 1:32:47.

Maratonska su postolja podijelile Kenija i Hrvatska. Tako je prvi bio Kenijac Hosea Kiplagat Tuei s 2:36:57, drugi njegov sunarodnjak Moses Kipruto Kibire s 2:41:49, a treći naš Milorad Vojvodić s 2:48:55. U ženskoj konkurenciji slavila je Matea Matošević Hačić s 2:55:26, druga je bila Kenijka Hellen Jepkosgei Kimutai s 2:58:56, a treće mjesto pripalo je Nikolini Šustić Stanković s 2:59:34.

AK Varaždin u ekipnom PH u maratonu 4.

Svakako najvažniji događaj za nas bio je maraton i pokušaj da obranimo prošlogodišnju titulu ekipnih državnih prvaka. No već sama situacija u toku priprema (ozljeda Cenka, nemogućnost nastupa Huzjaka  i Markovića), dala je naslutiti da će to ove godine ipak biti malo teže. No, usprkos tome u “borbu” s kilometrima i vrućinom uputila su se četvorica naših “mušketira” u sastavu: Igor Goričanec, Matija Zadravec, Vladimir Slunjski i Srećko Vrček. Treba napomenuti da je ovaj maraton izuzetno težak i da je bilo kakva rezultatska prognoza zaista nezahvalna. No i u takvoj konkurenciji opet se najbolje snašao i otrčao naš najbolji član, Igor Goričanec koji je u pametnoj utrci otrčao odličnih 2:58:42 te osvojio odlično 8. mjesto u generalnom poretku. S obzirom da su se posebno bodovali i nagrađivali hrvatski natjecatelji, Igor je osvojio fantastično 4. mjesto od hrvatskih predstavnika. Budući da je osim ekipnog PH maraton ujedno bio i pojedinačno prvenstvo, šteta što je Igoru za nekoliko sekundi izmakla medalja. No svejedno velika čestitka Igoru na velikoj “borbi” i odličnoj utrci. Čestitke i ostalim našim maratoncima, Matiji, Vladeku i Srećku koji su na ovoj teškoj stazi otrčali sljedeće rezultate:

33. Matija Zadravec  3:24:11

43. Vladimir Slunjski 3:28:53

46. Srečko Vrček 3:33:37

I ekipa polumaratona bila je odlična

Na 21 km opet se istaknula i na ovoj teškoj stazi otrčala odličnu utrku naša Alenka Horvat koja je osvojila 16. mjesto u ukupnom poretku kod žena dok je u kategoriji Ž45 osvojila odlično 3. mjesto. Kod muškaraca odličnom utrkom se istaknuo Dinko Solić koji je otrčavši 1:29:58 osvojio 13. mjesto u generalnom plasmanu i 3. mjesto u kategoriji M35.  Rezultati ostalih naših članova na 21 km:

54. Goran Šimunčić 1:43:41 (MS – 24.)

I na samom kraju još jednom velika čestitka svima na uspješno završenoj utrci jer zaista nije bilo lako u nedjelju trčati na Plitvicama.

Usput podsjetnik na jednu od najljepših kontinentalnih utrka – 4. utrka za mač Grofa Draskovicha koja će se održati 01.07.2018. u Trakošćanu gdje će se trčati 1 ili 2 kruga oko predivnog Trakošćanskog jezera.

Prijave i raspis4. utrka za mač Grofa Draskovicha Galerija33. Plitvički maraton    Rezultati33. Plitvički maraton