2. brdska utrka “Ivanec – Grebengrad”

2. brdska utrka Ivanec - Grebengrad

2. brdska utrka “Ivanec – Grebengrad”

Igor Goričanec izborio nastup u reprezentaciji Hrvatske

2. brdska utrka "Ivanec - Grebengrad"

U nedjelju, 22.04.2018.g. održana je 2. brdska utrka “Ivanec-Grebengrad”. AK Varaždin se i ove godine potrudio da sve protekne u najboljem redu što se u konačnici i vidjelo na licima umornih, ali i zadovoljnih natjecatelja. Kao novina ove godine bila je i kratka utrka od 7,8 km na relaciji Završje (most pod Čevom)-Čevo-Grebengrad. Glavna utrka dužine 37,5 km ostala je na istoj relaciji: Ivanec-Ivanščica-Pokojec-Čevo-Grebengrad. Na startu glavne utrke ujutro u Ivancu okupilo se 67 natjecatelja koje je na “prigodan put” prema Grebengradu pucnjem iz startnog pištolja ispratio gradonačelnik grada Ivanca g. Milorad Batinić. S obzirom da je duga utrka ujedno bila i izborna za reprezentaciju Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze, na startu su se očekivano pojavili i najbolji hrvatski brdski tzavrrkači i trkačice. Nakon starta duge utrke “preselili” smo se na start kratke utrke u Završje gdje je naša Ivana Šumečki odradila zagrijavanje uz zumbu, a početak utrke pucnjem iz startnog pištolja označio je gradonačelnik grada Novog Marofa g. Siniša Jenkač.

79 natjecatelja na kratkoj i 67 na dugoj utrci

2. brdska utrka Ivanec - Grebengrad

Ovu kratku, ali također iznimno zahtjevnu i lijepu utrku startalo je 79 natjecatelja. I dok se na glavnoj utrci po velikoj vrućini tek odvijala prava “bitka” za “upad” u reprezentaciju, prvi natjecatelji s kratke utrke već su stizali u cilj. Pobjednik kratke utrke je Alen Čretni (AK Zabok) u vremenu 52:19 ispred Darka Petaka (UKS Bedenec) – 52:30 i trećeplasiranog Damira Kligl (Hrvatski sokol) – 53:09. U ženskoj konkurenciji uvjerljiva pobjeda Paule Šimunčić (AK Sloboda) u vremenu 59:31 ispred naše članice Štefice Bubnjarić (AK Varaždin) – 1:05:12 te trećeplasirane Ines Bašić (AK Dubrovnik) – 1:07:17. Ostali naši članovi ostvarili su sljedeći plasman: 8. Krešo Horvat (1:00:57), 9. Goran Šimunčić (1:01:11), 27.Ivana Šumečki 1:14:58, 29. Ivica Slunjski 1:16:19, 33. Marina Obelić (1:18:58), 37. Joso Perica (1:19:46), 39. Mirjana Zidarić (1:22:08), 40. Ana Sajko (1:22:19), 50. Mihaela Bačko (1:27:43), 59. Vesna Crnčić (1:40:07), 60. Željko Miklaužić (1:40:08).
Nakon 3:09:46 ciljem je kao pobjednik glavne utrke protrčao Matija Grabrovečki iz AK Zabok ispred našeg Igora Goričanca (AK Varaždin), koji je u vrlo pametnoj i odličnoj utrci za pobjednikom Matijom zaostao samo 36 sekundi (3:10:22). Odličan treći bio je “neumorni” Ante Živković (AK Dubrovnik) u vremenu 3:11:56. Glavni favorit utrke Nikola Špoljar morao se zadovoljiti “tek” 4. mjestom. Taktika, vrućina i grčevi očito su odradili “svoje”. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Irena Smojver (AK Maksimir) u vremenu 4:00:41 ispred drugoplasirane Maje Urban (AK Dubrovnik) – 4:05:48 te trećeplasirane Jelene Brezak (AK Zabok) – 4:11:11.

Izborna utrka za reprezentaciju Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze

2. brdska utrka Ivanec - Grebengrad

Ovom utrkom troje prvoplasiranih u muškoj i ženskoj konkurenciji ostvarili su pravo nastupa za reprezentaciju Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u planinskom trčanju na duge staze koje će se održati u Poljskoj 24.06.2018.g. Još jednom velika čestitka Igoru na “upadu” u reprezentaciju i odličnoj utrci. Očito se trening i sav uloženi trud isplatio. Bravo Igore! Velika čestitka i svim ostalim našim članovima koji su po ovoj iznimnoj vrućini otrčali i završili ovu tešku utrku. I naše “puce” također su bile posebno “vrijedne” i otrčale dobru utrku. Mateja Kaniški osvojila je 5. mjesto u ukupnom poretku kod žena (4:21:17), a Alenka Horvat bila je 6. u vremenu 4:37:34. Bravo za naše “puce”! Kod muškaraca Vladimir Slunjski je opet u pametnoj i odličnoj utrci osvojio odlično 7. mjesto otrčavši 3:45:55, a naš novi član Goran Marković 11. mjesto u vremenu 4:01:44. Srećko Vrček bio je 16. (4:16:14), Tihomir Bogomolec bio je 40.(5:04:42), a Mato Meštrić 46. (5:14:46). Još jednom iskrena i velika čestitka svima.

Odlična logistika i sponzori

2. brdska utrka Ivanec - Grebengrad

Naravno da se moramo zahvaliti i svima koji su na bilo koji način pomogli oko organizacije i realizacije ove iznimno teške, ali ujedno i lijepe utrke. Zato još jednom hvala Gradu Ivancu i njihovom gradonačelniku g. Miloradu Batiniću, gđi. Katici Levanić, Gradu Novom Marofu i njihovom gradonačelniku g. Siniši Jenkaču, dogradonačelniku grada Novog Marofa g. Ivanu Tuk, Turističkoj zajednici grada Novog Marofa i voditeljici Renati Horvatić, g. Damiru Fotaku i gđi. Marini Fotak (trgovina i servis Elfo), Konto d.o.o. (Damir i Jerry), Rasadnik Žižek, Farmex d.o.o., ZSUG Varaždin, Trgovački obrt Patricija, Bim sport, obitelj Cenko, HGSS Varaždin i kuharima na finom gulašu. A na samom kraju posebno i VELIKO HVALA ide vrijednoj i neumornoj logistici koji su i po ovako ekstremnim uvjetima odradili sve da ova utrka prođe u najboljem redu, od starta i dizanja balona pa kroz 10 okrepnih stanica do jedinstvenog i neponovljivog “spikera” Zvonka Artića koji se očito pronašao u novoj “ulozi života”. Posebno hvala našoj vrijednoj i neumornoj fotografkinji Jerry koja je sve natjecatelje i ovaj put “uhvatila” u svoj objektiv. Hvala još jednom i vozačima Filipu i Cenacu, Robertu, Mariu, Igoru, Tihomiru, Karli, Katji, Karmenki, Zlati, Lidiji, Damiru, Filipu, Željku, Ljiljani, Leonu, Matiji, Aniti i njezinim “curkama” iz škole, Ivici, Davidu i Dominiku, Karolini, Antoniu, Zoranu, Mariji, Vlasti, Jozefu, Nevenu, Filipu, Predragu, Tihomiru, Dragecu, Jasni, Tei, Biserki, Nives, domaćinu PD Grebengrad Ivanu i naravno mojima: Petri, Anici i glavi tehničke podrške Dominiku. Nadam se da će ova utrka mnogima ostati u trajnom i nezaboravnom sjećanju te da se vidimo sljedeće godine.Rezultati – duga utrka (37.5 km)2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'    Rezultati – kratka utrka (7.8 km)2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'

Start duge utrke2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'    1. kontrolna točka (Ivanščica)2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'

Spust poslije Čeva (kratka)2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'    Spust poslije Čeva (duga)2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'

Proglašenje duge utrke2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad' Proglašenje kratke utrke2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'

Start kratke utrke2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad' Ulazak trkača u cilj2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'

Pripreme i atmosfera2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'

4. okrepna stanica2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad' Označavanje staze2. brdska utrka 'Ivanec - Grebengrad'

Pročitaj više

Kontakiraj nas Fejsu

Messenger kod za brzu i jednostavnu komanikaciju

Skeniraj ovaj kod u Messenger aplikaciji i odmah stupaš u kontakt s nama. Brzo i jednostavno