18. Splitski polumaraton

Kategorija : Novosti , Rezultati

Snježni polumaraton

Ni snježne pahulje ni hladnoća nisu omele održavanje ovogodišnjeg, 18. po redu Splitskog polumaratona. U odličnoj organizaciji Maraton kluba Marijan iz Splita na ovogodišnjem polumaratonu ciljem je prošlo 1570 natjecatelja iz čak 40 zemalja dok ih je u utrci na 5 km nastupilo još oko 250. To je samo dokaz koliko se taj polumaraton već “profilirao” u pravi svjetski događaj. Šteta što je ove godine zaista neobično i prohladno vrijeme možda malo omelo sam događaj, ali i to je možda posebna draž ovogodišnjeg polumaratona jer se ne trči baš često u Splitu uz snježne pahulje. Pobjednik ovogodišnjeg polumaratona je Mađar László Gregor s vremenom 1:09:46, drugo mjesto osvojio je Talijan Diego Avon (1:10:16), a treće srpski predstavnik Darko Živanović (1:11:27). Najbolja u ženskoj konkurenciji bila je domaća predstavnica Matea Matošević Hačić s vremenom 1:16:29, drugo mjesto pripalo je Crnogorki Slađani Perunović 1:20:08, a treće Mađarici Ziti Kacser 1:20:37.

Odlični rezultati AK Varaždin

A što se tiče naših predstavnika, nastupili smo u zaista “najjačem sastavu” jer smo se i pripremali za isti budući da je trebalo biti PH. No bez obzira što i nije bilo prvenstvo Hrvatske ovaj polumaraton smo iskoristili kao pravu “kontrolku” za sve odrađeno u dosadašnjem zimskom periodu. Kao potvrda dobrog rada upravo su i ostvareni rezultati koje su naši “dečki i cure” osvojili. Igor Goričanec i ovaj puta je bio naš najbolje plasirani na 13. mjestu u ukupnom plasmanu s otrčanih 1:17:16, dok je naš novi član, Matija Zadravec u prvoj “službenoj” utrci za naš klub također otrčao odlično i s rezultatom 1:18:21 osvojio 15. mjesto. Dinko Solić opet je otrčao jednu odličnu utrku i s vremenom 1:21:37 plasirao se na 26. mjesto. Ostali naši dečki također su otrčali pravu trening utrku u skladu trenutnih mogućnosti:

• Šimunčić Goran – 1:51:50

U ženskoj konkurenciji Mateja Kaniški je u solidnoj utrci osvojila 26. mjesto u ukupnom plasmanu s otrčanih 1:37:08 dok  je Alenka Horvat osvojila 38. mjesto s otrčanih 1:42:23.

I u utrci građana odlični

U utrci na 5 km također smo imali svoje predstavnike. Mirjana Zidarić osvojila je 9. mjesto u ukupnom plasmanu s otrčnih 23:44 dok je Anica Lacković osvojila 13. mjesto s otrčanih 24:36. Ivica Bubnjarić otrčao je 25:16 osvojivši 46. mjesto. Velike čestitke svima na otrčanim rezultatima jer zaista se trebalo “odvažiti” i otrčati ove rezultate uz buru, vjetar i snijeg usred Splita. Na kraju veliko hvala i AK Međimurje na čelu s g. Mariom Dobšom u čijoj je organizaciji bio organiziran prijevoz autobusom do Splita, a i dijelu ekipe iz busa koji su uz pjesmu i ples stvorili pravu “veselicu” u busu uz ispriku onima kojima smo bili možda malo “preglasni”.