2. Zimski polumaraton

2. zimski polumaraton Varaždin

2. Zimski polumaraton

Danas je u organizaciji TK Marathon 95 održan 2. zimski polumaraton. Uz oblačno vrijeme i sasvim ugodnu temperaturu od 5-6 stupnjeva u plusu, na startu se pojavilo čak 270 natjecatelja. Očito je i ovaj polumaraton za organizatora pun pogodak jer s obzirom na nedostatak utrka u ovom zimskom periodu ipak su mnogi trkači ovaj polumaraton iskoristili kao pravu “kontrolku”, a i da vide gdje su sa trenutnom formom u ovom zimskom periodu. Utrku je organizator “osmislio” možda malo neobično (o tome sigurno svatko ima svoje mišljenje) u dvije kategorije: prvi u cilju i po postignutom vremenu. Ne bih se previše “zamarao” o realnosti utrke po hendikepu, ali trka je u svakom slučaju bila interesantna i zanimljiva. Pobjedu je u današnjoj  utrci po postignutom vremenu odnio Ivan Maletić (AK Žumberak) u vremenu 1:13:36 ispred Draženja Dinjara (AK Rudolf Perišin Gornja Stubica) – 1:14:47 te trećeplasiranog natjecatelja iz Slovenije Simona Maleka Kuzmiča u vremenu 1:16:44. U ženskoj konkurenciji neprikosnovena pobjeda domaće Jasmine Ilijaš (TK Marathon 95) u vremenu 1:23:15 ispred drugoplasirane slovenske odlične veteranke i bivše olimpijke, Helene Javornik – 1:30:01 te trećeplasirane Ande Tomaš (AK Svetice) u vremenu 1:30:19. Ono što je za nas realnost u ovom trenutku je upravo otrčanih mnogo osobnih rekorda i odlični rezultati za ovaj period zimskih priprema.

Odlični rezultati članova AK Varaždin

Od naših članova danas se najviše istaknuo i pomučio Tihomir Cenko koji je otrčao odličnu utrku u vremenu 1:17:55 te osvojio 6. mjesto u ukupnom plasmanu dok je neumorni i sve bolji Dinko Solić u najboljoj životnoj utrci i sa novim osobnim rekordom 1:20:20 osvojio odlično 7. mjesto. Od ostalih naših članova, Srečko Vrček je u jednoj solidnoj trening utrci istrčao 1:27:35 (28. mjesto), a posebno i jako ugodno su iznenadili naši novi i mladi članovi: Luka Živko sa novim osobnim rekordom od 1:29:00 (36.mjesto) te u svojem prvom službenom polumaratonu – Goran Šimunčić sa otrčanih 1:34:24 (61. mjesto). Čestitke i njegovoj sestri Pauli Šimunčić koja je također otrčala svoj prvi polumaraton u odličnom vremenu 1:34:23. I naš pridruženi član Ivan Trokter otrčao je 1:46:34 (151. mjesto). Da sve danas prođe u odličnom raspoloženjju, pobrinula se naša jedina predstavnica u ženskoj konkurenciji Mateja Kaniški koja je u odličnoj utrci otrčala novi osobni rekord u vremenu 1:35:32 i osvojila 6. mjesto u ukupnom plasmanu. Na samom kraju još jednom iskrene i velike čestitke svima na otrčanoj utrci i odličnim rezultatima!

Rezultati2. zimski polumaraton    Galerija – 12. zimski polumaraton    Galerija – 22. zimski polumaraton

 

Pročitaj više

Kontakiraj nas Fejsu

Messenger kod za brzu i jednostavnu komanikaciju

Skeniraj ovaj kod u Messenger aplikaciji i odmah stupaš u kontakt s nama. Brzo i jednostavno