40. Novogodišnja utrka – Varaždin 2018

40. Novogodišnja utrka Varaždin 2018.

Kategorija : Novosti , Rezultati

Dinko Solić 8., a Mateja Kaniški 10.

U organizaciji ZSUG Varaždina i atletskog kluba Sloboda te uz pomoć grada, u Varaždinu je održana  40. jubilarna Novogodišnja utrka. S obzirom na start utrke točno u ponoć, zaista je jedinstvena zbog samog ugođaja, a i kao prva sportska priredba u Hrvatskoj (pa i mnogo šire). Ove godine nastupilo je oko 400 natjecatelja iz 10-ak zemalja, a moglo se trčati na dvije različite dionice. U kraćoj utrci za seniorke i juniorke na 3100 metara pobijedila je Bojana Bjeljac u vremenu od 9 minuta i 55 sekundi ispred Mađarice Zita Kacser (10:27) i trećeplasirane Tünde Szabo (10:30). Najbrža Varaždinka bila je Paula Šimunčić iz AK Sloboda, šesta ukupno i najbrža juniorka s vremenom 11 minuta i 20 sekundi dok je naša Mateja Kaniški osvojila 10. mjesto s vremenom 12:11. Kod muškaraca na 6200 metara pobijedio je slovenski predstavnik Domen Hafner koji je stazu pretrčao u fantastičnom vremenu od  18 minuta i 7 sekundi. Drugo i treće mjesto pripalo je Mađarima, Laszlu Gregoru (19:01) i Tamasu Nagyju (19:48). Najbrži Hrvat bio je Matija Avirović iz TK Swibir na četvrtom mjestu (21:16), dok je najbrži Varaždinac bio naš član Dinko Solić na osmom mjestu s istrčanim vremenom od 22 minute i 29 sekundi.  Na obje utrke nastupio je još jedan dio naših članova, a rezultati se nalaze u nastavku. Svim našim članovima još jednom čestitka na otrčanoj utrci uz želje za što boljim rezultatima u ovoj godini!