23. Varaždinski polumaraton 2017

23 Varaždinski polumaraton 2017

Igor Goričanec 3. – 23. Varaždinski polumaraton 2017

Danas, 17.9.2017. u Varaždinu je u organizaciji TK Marathon 95 održan tradicionalni 23. Varaždinski polumaraton. Svakako treba naglasiti da je to jedna od naših “najdugovječnijih” utrka koju iz godine u godinu posjećuje i sve više natjecatelja. Vrijedni članovi TK Marathon 95 zaista su se i ovaj put potrudili da sve protekne u najboljem redu. Niti kiša na samom startu nije uspjela pokvariti cjelokupni događaj. Možda je upravo takvo vrijeme uz laganu kišicu i pogodovalo da se otrči jako puno dobrih rezultata i osobnih rekorda. Uz glavnu utrku na 21 km održala se i utrka građana na 5 km. Na 21 km kroz cilj je prošlo 374 trkača, dok je u utrci na 5 km utrku završilo njih 166. Od naših članova najviše ih se “okušalo” na 21 km – čak 16, dok ih je na 5 km nastupilo 6. Kao dokaz da su marljivo trenirali je i niz istrčanih osobnih rekorda, a za neke i istrčani prvi polumaratoni.

“Kiša” osobnih rekorda

U glavnoj utrci naš Igor Goričanec otrčao je najbolji polumaraton u životu i sa novim osobnim rekordom 1:14:33 osvojio 3. mjesto u generalnom plasmanu iza pobjednika utrke Gorana Grdenića (AK Velika Gorica) – 1:10:00 i drugoplasiranog Zorana Žilića (AK Kvarner Rijeka) – 1:13:56. Svaka čast i čestitka Igoru kojemu su se sa odličnim utrkama pridružili Tihomir Cenko na 8. mjestu sa 1:17:19 (fantastičan rezultat s obzirom da je prije tjedan dana pobijedio na 50 km), Marijan Huzjak na 14. mjestu sa 1:21:51, Dinko Solić na 15. mjestu sa novim osobnim rekordom 1:22:26, Srećko Vrček na 29. mjestu sa 1:25:11, Vladimir Slunjski na 54. mjestu također sa novim osobnim rekordom 1:28:37 . Osobni rekord otrčao je i Damir Kuzminski (1:43:54), a čestitka i ostalima koji su danas trčali (Dino Kalamari, Mato Meštrić, Ivan Trokter) te posebna čestitka Nikoli Bakšaju na otrčanom prvom polumaratonu! Kod žena je pobijedila Bojana Bjeljac (AK Dinamo Zrinjevac) s novim rekordom staze 1:15:46 ispred Marije Vrajić (AK Maksimir) 1:20:28 i trećeplasirane Jasmine Ilijaš (TK Marathon 95) u vremenu novog osobnog rekorda 1:20:30.

I “službeno” nove polumaratonke

Od naših “puca” najbolje i također s novim osobnim rekordom je istrčala Mateja Kaniški (1:37:11) na 17. mjestu u generalnom plasmanu kod žena, dok je Alenka Horvat istrčala 1:43:51. Posebna čestitka ide našim “pucama” koje su danas istrčale i svoje prve službene polumaratone: Marija Ugarković – 1:57:39, Daša Žnidarić – 1:59:50 i Lana Baniček – 2:07:39. Još jednom bravo za naše polumaratonke! U utrci na 5 km kod žena je pobijedila Doroteja Santi ispred Paule Šimunčić i Valentine Županić dok je kod muških pobijedio Ivan Dračar ispred Antonia Klekovića i Sebastiana Hercega. U toj utrci i smo također imali predstavnike: Marina Obelić, Mihaela Bačko, Štefica Bubnjarić, Zdenko Obelić, Vladimir Kirchbaum i Željko Miklaužić koji su zaista dali “sve od sebe” i otrčali jako dobru utrku. I na kraju još jednom velika čestitka svima na današnjoj utrci i ostvarenim fantastičnim rezultatima!

P.S. Skoro zaboravih. U momčadskom poretku ekipa na 21 km – AK Varaždin je uvjerljivo pobijedila. Bravo za AK Varaždin!

Rezultati – polumaraton23. Varaždinski polumaraton    Rezultati – utrka građana (5 km)23. Varaždinski polumaraton

Rezultati – ekipno23. Varaždinski polumaraton    Galerija – AK Varaždin23. Varaždinski polumaraton

Službena galerija – 1. dio23. Varaždinski polumaraton Službena galerija – 2. dio23. Varaždinski polumaraton