25. Turopoljska utrka – ekipno PH u polumaratonu

Ekipno PH u polumaratonu - 25. Turopoljska utrka

Danas je u Velikoj Gorici održana sad već tradicionalna 25. Turopoljska utrka – polumaraton na 21 km. Po idealnom vremenu za trčanje (možda za neke malo i prohladno) u polumaratonu je nastupilo skoro 300 trkača. Očito su i ovi vremenski uvjeti omogućili postizanje odličnih rezultata. Tako je konačno nakon nekog vremena čak dvoje naših trkača otrčalo odličnu utrku ispod 1:09 što je za naše prilike fantastičan rezultat. U glavnoj utrci na 21 km pobijedio je mađarski predstavnik Tamas Nagy u vremenu 1:08:05 ispred Danijela Faka (AK Svetice) koji je otrčao 1:08:39 te trećeplasiranog Antuna Rudolfa Pavelića (AK Agram) sa otrčanih 1:08:51 . U ženskoj konkurenciji pobijedila je Matea Matošević (AK Agram) koja je otrčala odličan rezultat u vremenu 1:16:51 ispred mađarske predstavnice Tunde Szabo (1:18:24) i Ljiljane Ćulibrk (AK Agram) koja je otrčala 1:23:26. S obzirom da je ova utrka ujedno bila i ekipno PH, vjerujem da je i to jedan od razloga što su nastupili skoro svi naši trenutno najbolji dugoprugaši.

Odličan nastup članova AK Varaždin

Ekipno PH u polumaratonu - 25. Turopoljska utra

U takvoj konkurenciji od članova našeg kluba najbolje je već tradicionalno otrčao naš najbolji član Igor Goričanec koji je s vremenom  1:17:44 osvojio 19. mjesto u ukupnom poretku, što samo govori o kvaliteti ove utrke. Od naših ostalih članova također su odlično otrčali i Marijan Huzjak na 22. mjestu (1:18:58) te Tihomir Cenko na 23. mjestu (samo tjedan dana nakon istrčanog maratona) koji je otrčao svoj drugi rezultat 1:19:11. Sa dobrom utrkom priključli su se još i Marcel Labaš 1:21:29, te Tihomir Bogomolec 1:28:00, Vladimir Slunjski 1:31:24 i Dejan Posavec 1:46:14. U ženskoj konkurenciji opet je odlično otrčala naša članica Valentina Belović koja je s vremenom 1:30:09 osvojila 9. mjesto u ukupnom plasmanu. Zaista ugodno iznenađenje priredile su nam naše najmlađe članice Mateja Kaniški koja je u svojem prvom polumaratonu otrčala 1:39:56 i Marina Bulić koja je također svoj prvi polumaraton otrčala u vremenu 1:41:15. Alenka Horvat također je otrčala već standardno dobro 1:42:11 dok je Mirjana Zidarić otrčala 1:48:55. Svakako je za istaknuti i novi osobni rekord Zlate Agić u vremenu 1:48:35 i solidnu utrku Sonje Kreč s vremenom 1:53:10.

4. mjesto žene, 6. mjesto muški

A da ipak ne bi doma otišli bez medalja pobrinuli su se: Tihomir Cenko koji je osvojio 3. mjesto u M-35 i Marijan Huzjak 3. mjesto u M-40. te naše najmlađe članice Marina Bulić koja je osvojila 2. mjesto kod mlađih seniorki  i kćerka naše Alenke – Marta Horvat koja je srušila osobni rekord za 10 minuta i osvojila 3. mjesto također u konkurenciji mlađih seniorki. S obzirom da je ovo bilo ipak ekipno PH, najvažnije je da smo i kao ekipa osvojili odlično 4. mjesto u ženskoj konkurenciji i 6. mjesto kod muškaraca.