1. Baranjski polumaraton

Kategorija : Novosti , Rezultati

Tihomir Cenko 5., Marijan Huzjak 7. te solidni Dinko Solić i Zlata Agić

U organizaciji AK CroRun u subotu, 24.09.2016. održan je 1. Baranjski polumaraton. Utrka je to koja je jedinstvena između ostalog i zbog toga što se održavala kroz park prirode Kopački rit te su natjecatelji mogli uživati trčeći u prekrasnom okruženju.  Održavale su se dvije utrke (6 km i 21 km). Na 6 km utrku je zaršilo 78 natjecatelja dok je u glavnoj utrci na 21 km istu završio 151 natjecatelj. Na glavnoj utrci pobjede su opet odnijeli mađarski predstavnici i to u muškoj konkurenciji Tamás Nagy i Barnabás Bene ispred Ante Živkovića dok je u ženskoj konkurenciji pobijedila Tünde Szabó ispred Marije Vrajić i Helén Csönge. Na polumaratonu su nastupili i naši članovi Tihomir Cenko, Marijan Huzjak, Dinko Solić i  Zlata Agić. U takvoj konkurenciji od naših se najbolje snašao Tihomir Cenko koji je opet ponovio jednu solidnu utrku te otrčavši 1:20:13 osvojio 5. mjesto u ukupnom poredku. Marijan Huzjak je i uz nešto manje treninga otrčao također solidnih 1:23:19 te zauzeo 7. mjesto u ukupnom poredku i 2. mjesto u kategoriji. Dinko Solić i Zlata Agić također su otrčali solidne utrke u okviru svojih trenutnih mogućnosti. Čestitke svima i sad nastavljamo s treninzima za naredne utrke.